4 Ekim’de Google Pixel ve Pixel XL Geliyor!

Uzun zamandan beri Nexus adıyla piyasaya çıkan Google, bu yıl yeni bir karar alarak Nexus yerine Pixel model telefonları piyasaya sunacak. Özellikle 4 Ekim tarihinde yapılacak tanıtım ile birlikte yeni telefon modelleri ilk defa piyasaya sunulacak. Gelen son bilgilerde Google’ın yeni telefon modelleri ile birlikte bugüne kadar sunduğu en iyi telefonları piyasaya çıkaracağı belirtildi. 4 Ekim tarihinin Bu nedenle Google tarafından çok daha fazla önemsendiği ve yapılacak tanıtımlar ile birlikte mobil sektöre iddialı bir giriş yapılacağı belirtildi.

İki Farklı Versiyon Geliyor

Google Pixel ve Pixel XL olarak adlandırılan yeni telefon modellerini birbirinden ayıran en önemli özellik ekran boyutları olacak. Biri daha büyük olacak telefon modellerinde kişilerin 5 inç ve 5.5 inç ekran seçeneklerinden istediğini tercih edebilecek. Yeni telefon modellerinde üstelik yüksek donanımlar tercih edilerek performansta da ciddi bir iyileştirme yapılacak. Bu bakımdan Google’ın 2016 yılı itibariyle mobil sektörden daha fazla kazanç sağlaması mümkün görünüyor. Yeni telefonlarda Google tarafından geliştirilen Android işletim sisteminin yeni bir versiyonunun kullanılacak olması da pek çok kişinin telefon tercihlerinde yeni modellerden yana yapmasını sağlayabilir.

Patlama Sırası iPhone 7 de Mi?

Apple tarafından geçtiğimiz ay içerisinde tanıtımı gerçekleştirilen iPhone 7 modellerinde bugüne kadar ciddi bir sorun yaşanmamış olsa da gündeme gelen son bilgilerde iPhone 7’nin patladığı iddia edildi. Reddit’te yer alan içerikte iPhone 7’nin patladığını gösteren bir fotoğraf da yayınlanırken tüm bu gelişmeler iPhone adına ciddi bir handikap oluşturdu. Fotoğrafların şu an için gerçek olup olmadığı bilinmese de önümüzdeki günlerde konuyla ilgili resmi bilgilerin paylaşılması bekleniyor.

Apple’dan Toplama İşlemi Gelebilir Mi?

Özellikle Samsung’un cihazlarının patlaması bu konuda ciddi sorunlar yaratırken Apple’ın da benzer sorunlar yaşaması telefon sektörüne ciddi bir darbe vurabilir. Kullanıcıların markalara olan güvenini zedelenmeye başladığı bugünlerde özellikle Apple’ın böyle bir ihmalde bulunması ve telefonlarının patlamaya başlanması mobil sektörün geleceğine yönelik önemli değişikliklere dahi neden olabilir.

iPhone 7 ile ilgili bugüne kadar patlama olayları hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmazken ilk defa internet üzerinden paylaşılan bu fotoğraf ile birlikte iddialar gündeme gelmiş oldu. Bu açıdan marka tarafından nasıl karar verileceği ve nasıl bir açıklamanın yapılacağı şu anda merak ediliyor. İddiaların ardından şu ana kadar suskunluğunu koruyan Apple’ın önümüzdeki günlerde kesin bir açıklama yapması da beklentiler arasında yer alıyor.